Монтессорі-сторінка

Марія Монтессорі - відомий італійський педагог-гуманіст (1870-1952), що присвятив все своє життя створенню спеціальної методики виховання дітей. В даний час за системою Монтессорі працюють у всьому світі. Основною відмінністю методу Монтессорі від традиційних дитячих садів є відношення до дитяти як до унікальної, вільної, неповторної особи, зі своїм власним планом розвитку, своїми способами і термінами освоєння навколишнього світу.

Монтессорі - метод унікальний. Він грунтується на розумному співвідношенні між свободою і чіткою структурою, спеціально призначеною для маленького дитяти. Метод залучає дітей до цікавої для них діяльності, надає ретельно розроблені дидактичні матеріали, які відповідають природним потребам дитяти.

Монтессорі - система дає дитяті грунтовну базу для формування особи - особи всесторонньо розвиненою, відповідальною, щасливою і утвореною.

Діти, відвідуючі групи Монтессорі, набувають величезної внутрішньої мотивації до вчення, здатність концентруватися на роботі, самостійність, вони володіють хорошими навиками спілкування в соціумі і внутрішньою дисципліною. Метод формує також свідому слухняність, тренує волю, високе відчуття відповідальності, працьовитість і прагнення до самоудосконалення, розвиває інтуїцію і соціальну адаптірованность. Основний девіз методу звучить так: "Допоможи мені зробити це самому!"

Девіз методики Марії Монтессорі - "Допоможи мені це зробити самому". Це означає, що дорослому лише необхідно створити умови, в яких дитина зможе самостійно пізнати світ. А для цього дорослі повинні:

* Створити розвиваюче середовище - підібрати іграшки, матеріали, обладнання.

* Не заважати дитині самостійно здобувати знання, допомагати тільки    тоді, коли дитина сама попросить про допомогу.

Заповіді Марії Монтессорі:

1. Ніколи не торкайтеся дитини, доки вона в тій чи іншій формі не висловить згоду на це.

2. Ніколи не говоріть нічого поганого про дитину (ні в її присутності, ні за її відсутності).

3. Сконцентруйте увагу на позитивному та наголошуйте на всьому доброму. Таким чином, поступово все менше місця залишатиметься поганому.

4. Активно готуйте середовище, дбайте про нього. Допоможіть дитині встановити конструктивний зв’язок із ним. Покажіть правильне розташування засобів розвитку та продемонструйте, як користуватися ними.

5. Будьте завжди готові відгукнутися, коли дитина потребує вашої уваги. Завжди вислухайте її і знайдіть відповідь на будь-яке запитання.

6. Ставтеся до дитини з повагою, коли вона відпочиває від роботи, спостерігає за працею інших або розмірковує, що зробила або робитиме. Ніколи не примушуйте її в будь-якій формі зайнятися в цей час чимось іншим.

7. Ставтеся до дитини з повагою, якщо вона робить помилку і може потім її виправити, але твердо й негайно припиніть її деструктивну поведінку щодо середовища, щодо себе або інших.

8. Завжди поводьтеся з дитиною коректно, використовуючи найкраще в манерах і поведінці. Завжди демонструйте їй найкраще, що є у вас самих.

Основні правила:

- Дитина сама вибирає, чим грати і в що грати. Якщо ви бачите, що малюк не знає, чим зайнятися, нудьгує, тоді запропонуйте йому пограти разом.

- Не поспішайте допомагати і підказувати дитині, якщо у неї щось не виходить. Дайте можливість самостійно впоратися із завданням.

- Хваліть дитину, коли вона впоралась із завданням, словесно підтримуйте і зацікавлюйте, коли у неї щось вийшло.

- Якщо на одну іграшку претендує двоє дітей, навчайте їх домовлятися.

Ігри за методикою М. Монтесорі

Пропонуємо кілька ігор за методикою М. Монтесорі. Ці ігри прості й ефективні. Вони спрямовані на роботу дитячих пальчиків. А розвиток дрібної моторики безпосередньо пов'язаний з мовним та інтелектуальним розвитком дитини.

uploads/editor/1924/92799/sitepage_64/file/gri_montessor_.doc