Педагогічні ради

ПЕДАГОГІЧНА РАДА

«Про організацію діяльності педколективу дошкільного навчального закладу на 2017- 2018 н.р.»

1. Підсумки науково-метоличної роботи дошкільного закладу на II етапі у 2016-2017 навчальному році.
2. Організація роботи педколективу КДНЗ над III-м етапом обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».
3. Презентація  та затвердження річного плану роботи КДНЗ на 2017-2018 н.р.
4.Організаційні питання початку навчального року:
- затвердження програм та методичних посібників для освітньо-виховної роботи;
- затвердження форми планування освітньо-виховного процессу в КДНЗ;
 -затвердження мережі занять на навчальний рік;
- затвердження організації гурткової роботи на навчальний рік.
5. Підбиття підсумків конкурсу–огляду з підготовки груп до навчального року.

«Про організацію діяльності педколективу дошкільного навчального закладу на 2016- 2017 н.р.»

Порядок денний

1.Підсумки науково-метоличної роботи дошкільного навчального закладу у 2015-2016 навчальному році.

2. Організація роботи педколективу КДНЗ над II-м етапом обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».

3. Презентація  та затвердження річного плану роботи КДНЗ на 2016-2017 н.р.

4.Організаційні питання початку навчального року:

- затвердження програм та методичних посібників для освітньо-виховної роботи;

- затвердження форми планування освітньо-виховного процессу в КДНЗ;

-затвердження мережі занять на навчальний рік;

- затвердження організації гурткової роботи на навчальний рік.

5. Підбиття підсумків конкурсу – огляду з підготовки груп до навчального року

«Формування почуття національної

самосвідомості та любові до рідної землі у дітей дошкільного віку»

1.Аналіз виконання рішень попередньої педради.

2. Доповідь «Формування національної та громадянської свідомості особистості».

3.Використання українознавства та етнопедагогіки у національному вихованні дошкільників.

4. Дотримання морально-етичних норм суспільства.

5. Бліц - опитування «На мою думку…»

6. Довідка за результатами тематичної перевірки.

7. Робота з батьками з питань патріотичного виховання дітей.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

«Патріотичне виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності дошкільників»

1.      Виконання рішення попередньої педради.

2.      Довідка «Стан роботи   з патріотичного виховання в умовах дошкільного навчального закладу».

3.    Виховання у дітей почуття любові до Батьківщини, поваги до своєї нації, почуття власної гідності.

4.      Фольклорні скарби українського народу – шлях до розвитку мовленнєвої особистості.

5.      Формування бережного ставлення до природи рідного краю.

6.      Роль народних традицій, обрядів та свят у патріотичному вихованні дітей.

7.      Робота з батьками з питань патріотичного виховання дітей.

8.      Виставка – презентація «Найкраща народна лялька».

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Українська народна іграшка - мотанка"

«Трудове виховання – важливий засіб ранньої соціалізації дітей дошкільного віку за освітньою лінією  БК «Дитина у світі культури»

О. Усова зазначала

« Правильно поставленим трудовим вихованням можна вважати тільки тоді, коли діти братимуться за працю так само охоче, як за гру».

Тому з метою підвищення ефективності виховного впливу праці на дітей необхідно вносити до неї елементи гри, за допомогою якої дуже легко закріплюються трудові навички.

Спостерігаючи за практикою трудового виховання педагогів нашого ДНЗ можна зазначити, що гра та позитивні емоції завжди є супутниками педагога в трудовій діяльності. Опанування трудовою діяльністю дітьми здійснюється   раціонально, діти старших груп   можуть самостійно планувати послідовність трудового процесу (навіть такого, як догляд за кімнатними рослинами), без  керівництва дорослого.

Саме дитяча праця виступає чинником виховання у дошкільників громадянських якостей, та є основою самостійності, відповідальності, активності, ініціативи.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

ПІЗНАВАЛЬНО - МОВЛЕННЄВИЙ  РОЗВИТОК  ДОШКІЛЬНИКІВ

Кожна дитина — потенціал. Задіяти її можливості,

відкрити для неї власні життєві сили, наповнити її відчуттям

власної спроможності — важливе завдання педагога.

Коментар до Базового компонента  дошкільної освіти в Україні

Дошкільний вік є сенситивним періодом мовленнєвого розвитку дитини, тому один з провідних напрямів діяльності вихователя дитячого садка – формування усного мовлення та навичок мовленнєвого спілкування, що спирається на володіння рідною літературною мовою.

Одним з основних механізмів оволодіння дітьми рідною мовою є наслідування. У дослідженнях основоположників методики розвитку мовлення дітей дошкільного віку Єлизавети Михеєвої та Фелікса Шохіна наголошується, що діти вчаться говорити завдяки слуху та здатності наслідувати. Дошкільники говорять те, що чують, оскільки внутрішні механізми мовлення у дитини утворюються лише під впливом систематично організованого мовлення дорослих.

ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ МОВЛЕННЯ ПЕДАГОГІВ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

/uploads/editor/1924/92799/sitepage_119/files/vimogi.doc

Інтерактивні  методи  навчання з  розвитку  мовлення у  дітей  старшого дошкільного  віку

Суть інтерактивного навчання полягає в тому, що навчальний процес відбувається за умови  постійної активної, позитивної взаємодії всіх його учасників

Інтерактивні  методи:
  - забезпечують  активне  включення     дітей  у  процес  пізнання;
   - навчають  здобувати  знання;
   - сприяють  розвитку  самостійності,    ініціативності,  творчості;
  - залучають  до  роздумів  і     міркувань,  активного  діалогу  з        обговорення  теми.

/uploads/editor/1924/92799/sitepage_119/files/metodi_5.doc