Задзвенів «Дзвіночок»…

«Усі ми родом з дитинства», – сказав колись письменник Антуан де Сент-Екзюпері. Напевне, саме тому спогади про дитячі роки  супроводжують нас протягом усього життя, і чим далі, стають  все яскравішими та дорожчими. Особливе місце серед цих спогадів займають враження, пов’язані з перебуванням у дитячому садочку.
         Світ дитинства – співочий і дзвінкий, різнокольоровий і веселий, чистий і прозорий, мов джерельна вода. І чудовим є те, що саме наша професія «вихователь» існує для того, щоб оберігати і пестити цей світ, віддавати йому своє тепло і любов.
        Першотравенський комунальний дошкільний навчальний заклад “Дзвіночок” має свою історію створення, становлення, розвитку і зростання. Дошкільний заклад відкрив двері для галасливої малечі мікрорайону «Південний» в лютому 1989 року.
         «Дзвіночок» збудований за типовим проектом 212-2-66. Проектна потужність: 205 місць. Засновник закладу – шахта «Ювілейна» ВАТ «Павлоградвугілля». До комунальної власності переданий у 2006 році. На початку роботи в закладі налічувалося 12 груп.

Вперше відкрила двері закладу завідуюча Нуруєва Зоя Михайлівна, яка спрямувала свою роботу на створення комфорту в дитячому садку та на його території. Немало треба було подолати перешкод, щод підняти «Дзвіночок», наповнити його всім необхідним для вихованців.

З 1991 по 2004 рік завідуючою «Дзвіночка» стала Семич Алла Іванівна. Саме вона створила творчий колектив, який направляв свою роботу на розвиток інтеленктуальних, фізичних, естетичних здібностей у дітей. Алла Іванівна завжди була в пошуках нових методик, розробок. Ініціативний, творчий педагог, яка виховала не одне покоління педагогів-дошкільників. Внесла вагомий внесок в розвиток дошкільної освіти міста. За плідну працю на освітянській ниві була нагороджена знаком «Відмінник освіти». Користувалася повагою серед педагогічного колективу, батьків та своїх вихованців.
        З 2004 року естафету перейняла молода, творча, енергійна жінка - педагог Наталя Іванівна Костромська. Вона продовжила славний літопис «Дзвіночка». Наталя Іванівна багато уваги приділяла ремонтним роботам, створенню комфортних умов для перебування дітей в дитячому садку.

Кожен з керівників дитячої установи намагався зробити свій посильний внесок у покращення роботи дитсадка: зміцнення його матеріальної бази, вдосконалення освітньо-виховного процесу, роботи щодо оздоровлення дітей та розвитку їх здібностей.  Не випадково, сьогодні КДНЗ «Дзвіночок» вважається  одним з найкращих дошкільних закладів міста Першотравенська.
         Сьогодні «Дзвіночок» - це сучасний заклад, приміщення в якому яскраві, красиві, із різноманітними іграшками та розвивальними іграми. Обладнано спортивний та музичний зали, українська світлиця, кабінет практичного психолога. Чимало зусиль доклав колектив дошкільного закладу для створення необхідних педагогічних, санітарних, естетичних умов для всебічного розвитку, навчання та виховання дітей.
         У 2010 році відбулася державна атестація вивчення діяльності дошкільного закладу «Дзвіночок». За загальними висновками атестаційної експертизи дошкільний заклад атестований з відзнакою.
         З  вересня 2013 року завідувачем дошкільного закладу стала  - Молчанова Лариса Віталіївна. Досвідчений, відповідальний, творчий педагог, та просто чуйта та добра людина.
          Сьогодні у дошкільному закладі працюють талановиті і досвідчені педагоги, які створюють для дітей такий розвивальний простір, в якому їм затишно, радісно, зручно і цікаво. Тут вони можуть розвивати власні здібності й відчувають себе потрібними, де в центрі уваги - кожна особистість. Дуже приємо те, що і на сьогоднішній день продовжують працювати в дошкільному навчальному закладі люди, які були першовідкривачами:
-      Агапова Ольга Миколаївна – музичний керівник;
-      Максакова Людмила Миколаївна – кухар;
-      Краснікова Ірина Олексіївна – кухпрацівник;
-      Колесова Тамара Василівна – вихователь;
-      Щока Тетяна Василівна – вихователь;
-      Альхімович Наталя Василівна – вихователь;
-      Карячка Людмила Миколаївна – вихователь;
-      Скопик Світлана Леонідівна – вихователь.
        2014 році нашому закладу виповнилось 25 років.   «Дзвіночок» – рідний дім не тільки для дошкільнят, а й для усього великого, дружного, ініціативного колективу. Тут кожна людина на своєму місці й працює із повною самовідданістю, реалізуючи себе як особистість, самовдосконалюючись, черпаючи натхнення й сили через спілкування з дитиною.