Психолог - педагогам

Поради щодо подолання стресу у педагогічній практиці

1.    Зясуйте, що саме вас турбує.

Розкажіть про свої турботи близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши проблему в голос, ви знайдете причину власних проблем і вихід із ситуації.

2.    Сплануйте свій день.

Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчуває непомірну завантаженість і нестачу часу.

3.    Навчіться керувати своїми емоціями.

Вирватися зі стресового кола допоможе проста вправа. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору й розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одну на іншу – ліва знизу. Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, наситити мозок киснем і заспокоїтися. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удасться впоратися із хвилюванням.

4.    Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже весело.

Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т – лімфоцити крові. У відповідь на вашу посмішку, організм продукуватиме бажані гормони радості.

5.    Відпочивайте разом із сім’єю

6.    Фізичні вправи знімають нервове напруження.

7.    Музика – це теж психотерапія.

Слухайте спокійну музику.

8.    Бувайте на вулиці.

Гуляйте, сидіть у парку, бігайте.

9.    Щоб уникнути розчарування, запобігти невдачам, не треба братися за непосильні завдання.

10.  Постійно концентруйтеся на позитивних сторонах життя та подіяхце збереже здоров’я і сприятиме успіху.

11.  Не зловживайте кавою, алкоголем.

12.  Їжте морозиво.

В ньому є компонент, який поліпшує настрій. І банани – в них є серотонін, гормон щастя.

13.  Уживайте вітамін Е.

Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. До речі, цей вітамін міститься у картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах.

14.  Є багато різних систем аутотренінгу.

На жаль, на те, щоб опанувати їх, у нас часто не вистачає терпіння і часу. А ось засвоїти кілька формул самозаспокоєння зовсім не важко.