Батьківський лекторій

Перша школа життя – дошкільний заклад

Здавалося б, лише вчора ви принесли своє немовля з пологового будинку, а ось уже й відпустка з догляду за ним добігає кінця. Три роки промайнули як один день, і настав час повертатися до колишнього життя, виходити на роботу. Або — не виходити. Та все одно в цей період перед багатьма мамами постає питання: чи віддавати дитину до дитячого садка? А можливо, навіть питання так не стоїть, до садка в будь-якому разі віддавати доведеться, і в мами задовго до цього моменту виникає страх і невпевненість: як моє, таке домашнє, єдине й улюблене маля залишиться без мене в незнайомій для нього обстановці?

Фахівці називають період звикання до садка адаптаційним. Він буває легким, швидким і майже безболісним, а буває — тяжкий, максимально виражений.

Це залежить від багатьох факторів, починаючи з умов протікання вагітності й закінчуючи особливостями центральної нервової системи дитини та стилю виховання, прийнятого в сім’ї. Зазвичай досвідчений лікар-педіатр може точно визначити, наскільки легко чи тяжко протікатиме адаптаційний період у вашого маляти. Але за будь-якого прогнозу негативні зрушення в організмі дитини все-таки неминучі. Те, що ви спостерігаєте в поведінці маляти, — лише надводна частина айсберга.

uploads/editor/1924/92799/sitepage_27/file/persha_shkola_zhittya.doc

Інформація на тему:

«Комп’ютер і дитина: інтелектуальний прогрес чи емоційна катастрофа?»

XXI століття  - час абсолютно нових підходів у розвитку й вихованні дітей (наприклад, за методиками Глена Домана, немовля можна розвивати практично з колиски). Водночас психологи в паніці: сучасні діти значно випереджають в інтелектуальному розвитку своїх однолітків 5 – 7-річної давності, а їхні батьки зовсім не беруть до уваги емоційний вік і фізіологічний стан своїх малюків. Хоча цей аспект розвитку дитини набагато важливіший за інтелектуальну складову. Як результат – діти вправно читають англійською, проводять години біля комп’ютера, але страждають десятками фобій і фізично ослаблені.

Сучасні технології, безперечно, корисні. Веб-камера не гірше за гувернантку доглядає за дитиною, а віртуальний репетитор повністю може замінити реального викладача під час формування інтелекту дитини. Водночас тривога навчених життям бабусь і мам цілком обґрунтована: без ЖК-дисплея перед очима і hands-free у вухах дитина набагато краще збереже зір, слух і здоров’я.

uploads/editor/1924/92799/sitepage_27/file/komp_yuter_ditina.doc

Що таке для дитини подарунок?

Що таке подарунок? Інтрига і гра, символ хороших відносин між людьми.

Тому нам хочеться дарувати подарунки, особливо дітям, адже вони так щиро дивуються і радіють їм. Проте, якщо кожен вечір у вашій сім’ї починається з питання улюбленого чада: «Що ти мені купила?», пора розібратися, в чому причина такої поведінки.

Приходячи з роботи, ви спостерігаєте од­ну і ту ж картину: дитина біжить не до вас, а ... до вашої сумки. Вона розчарова­на і ображена, якщо не знаходить в ній нової іграшки. У чому ж справа: дитина розпещена чи погано вихована? Спробуємо розібратися.

uploads/editor/1924/92799/sitepage_27/file/scho_take_dlya_ditini_podarunok.doc