«Про здоров'я дбаємо та про безпеку пам'ятаємо»

27 квіт. 2018
З 23 квітня по 27 квітня в дошкільному закладі відбувся Тиждень безпеки життєдіяльності

«Про здоров'я дбаємо та про безпеку пам'ятаємо»

Дитинство - найважливіший, самобутній і неповторний період у становленні особистості. Саме в цей час дитина формується фізично, психічно й інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь та навичок. І саме в цей період вона потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту.

Відповідно до плану дошкільного закладу у КДНЗ «Дзвіночок» з 23.04.2018р. по 27.04.2018р проходить Тиждень безпеки дитини. Метою проведення «Тиждень безпеки дитини» і в цілому навчання і виховання з питань захисту життя і здоров'я у надзвичайних ситуаціях повинно бути формування у дітей:

-    розуміння цінності власного життя та здоров'я, основ здорового способу життя;

-    правил безпечної поведінки на ігрових і спортивних майданчиках під час ручної праці;

-    правил безпечного перебування на вулицях, правила  поводження з незнайомими людьми;

-    навичок безпечної поведінки при агресивному поводженні однолітків або дорослих;

-    уявлень про небезпечні для життя отруйні рослини, ягоди, гриби;

-    уявлень про стихійні природні явища (землетрус, повінь, буря, ожеледиці , гроза, град тощо), ознайомлення дітей з їх природою, характерним и ознаками, негативними наслідками;

-    уявлень про основні правила поведінки в екстремальних ситуаціях;

-    обережного поводження з лікам и, хімічним и, речовинам и і побутовою хімією;

-    відчуття небезпеки щодо вогню, електричного струму і правил пожежної безпеки.

Для проведення «Тижня безпеки дитини» вихователь-методист Антіпова Н.М. розробила план підготовки до проведення «Тижня безпеки дитини» і заходи проведення «Тижня безпеки дитини».

Під час підготовки до «Тижня безпеки дитини» підготовлено матеріали та оформлено стенди «Бережемо життя і здоров’я дітей» за розділами «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини», оформлено виставки дитячих малюнків на тему «Безпека життя і здоров’я дитини», в кожній віковій групі оформлено куточки «Безпека дитини»,

Під час «Тижня безпеки дитини» проведено тематичні дні: «Дорожня безпека», Один удома, свої – чужі», «Не жартуй з вогнем», «День здоров’я», «Відчуй небезпеку».

Роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, театралізована діяльність, розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), екскурсії, читання художньої літератури з використанням українського фольклору, самостійно-художня діяльність, психогімнастика, пошуково-дослідницька діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання.

Здійснювали цільові екскурсії: на кухню, пральню, педагоги водночас формували у дітей уявлення про те, що вогонь і електрика потрібна людині, однак, при недбалому та неуважному відношенні до цього, представляє небезпеку для життя, а також для всього того, що створено руками людини; до світлофора та по вулицях міста;  пожежну частину, для розширення знань дітей про працю пожежника, відповідальність за життя та здоров’я людей.

Всі діти старшого дошкільного віку, без винятку знають номер телефонів пожежної частини (101), міліції (102), швидкої допомоги (103), вміють користуватися ними у випадку необхідності. Свої дії діти закріплюють в дидактичних іграх та сюжетно-рольових іграх, всі ситуації супроводжуються розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням вихователя про небезпеку та наслідками зневажливого звертанням з ними. Педагоги піклуються про те, щоб перед вихованцями розкрився зміст дії, її ціль та засоби рішення, і по можливості пропонувати дітям самостійно шукати рішення поставлених завдань.

На закріплення знань з пожежної безпеки в дошкільному закладі відбулись об’єктові тренування «Увага. Пожежа!» (виникнення умовної пожежі в музичній залі закладу), на якому були присутні: завідувач методичним кабінетом міського відділу освіти Сучкова Світлана Віталіївна та провідний фахівець Першотравенського міського відділу ГУ ДСНС України у Дніпропетровської обл. Косенко Ірина Анатоліївна. Евакуація пройшла швидко, порушень не виявлено. Дії працівників закладу були чіткі, дошкільнята вміло та зібрано, без зайвих відволікань покинули заклад у безпечне місце. Подібні заняття проходять в дошкільному закладі двічі на рік. Тож,  малеча, почувши сигнал «Тривога» не розгубилися та діяли відповідно до відпрацьованого плану евакуації.

Такі заняття дуже важливі, адже від цього залежить поведінка при виникненні будь-якого непередбачуваного випадку, тренування загартовують від невмілих дій, від паніки при виникненні справжньої надзвичайної ситуації.

Ми повинні змалку виховувати у наших дітей серйозне ставлення до питань власної безпеки. І хоч вихованці садочка ще маленькі, але все ж таки щось сказане рятувальниками та побачене в них відклалося в пам’яті.