Ігровий тренінг

30 бер. 2018
30 березня в рамках наступності ДНЗ та школи в нашому дошкільну закладі відбувся ігровий тренінг за темою "Мовлення розвиваємо використовуючи мнемотаблиці"

Сьогодні 30 березня тема нашого ігрового тренінгу «Мовлення дітей  розвиваємо використовуючи мнемотаблиці».

Мовленнєвий розвиток дошкільника — складний психологічний процес, що не зводиться до простого відтворення дитиною почутої мови. Він визначається мірою сформованості знань, умінь та навичок дитини і виявляється в соціальній та інтелектуальній активності у колі дорослих та однолітки.

Робота по формуванню мовлення дітей має найважливіше значення в загальній системі роботи з дітьми. Це визначається, перш за все, провідною роллю зв'язного мовлення в навчанні дітей старшого дошкільного і особливо молодшого шкільного віку.

Разом з тим, ні для кого не секрет, що мовлення більшості дітей дошкільного віку не можна назвати зв'язним.

У висловлюваннях дітей відсутня чіткість, послідовність, точність, речення граматично не оформлені, в той час як звязне мовлення - це саме змістовне  розгорнуте висловлювання або ланцюг висловлювань, що логічно поєднуються.

Невміння пояснити, довести, висловити якусь думку робить мовлення дитини малозрозумілим для оточуючих, що неминуче призводить до зародження числених особистісних комплексів, які негативно впливають на все подальше життя людини.

Для того, щоб допомогти малюкам в прискореному темпі засвоювати нову інформацію і розвиватися, навчитися логічно викладати свої думки, барвисто і цікаво розповідати про себе і навколишній світ застосовуються спеціально створені прийоми і комунікативні методики. І одним з таких прийомів є використання мнемотехніки для розвитку мовлення дітей.

Вчитель-дефектолог Мунгалова І.В. розкрила питання "Використання елементів мнемотехніки на заняттях з логіко-математичного розвитку дошкільників", вчитель-логопед Степаненко Ю.О. зупинилась на питанні "Мнемотабліци для розвитку  мовлення дошкільнят". Вихователь-методист Антіпова Н.М. на протязі всього тренінгу проводила паралень меж поняттями "мнемотехніка", "мнемоніка". На прикінці засідання звернули увагу на виставку демонстраційного та дидактичного обладнання, пограли в ігри та вправи на покращення памяті та мовлення, продемонстрували фрагмент заняття з розвитку мовлення.

Вчителі ЗОШ № 5 високо оцінили роботу вихователів та спеціалістів дошкільного закладу.